Лікування геморою латексними кільцями

Ми вже не раз говорили про те, що хірургія в області проктології поступово починає поступатися своїми позиціями більш сучасним методикам лікування. Зрозуміло, це стосується геморою – одного з найбільш дискомфортних захворювань в даній сфері.

Альтернативу хірургічному підходу щодо усунення геморою складають малоінвазивні методи. Адже їх вартість і ефективність влаштувує не тільки фахівців, але і їх пацієнтів, а тому сьогодні вони набувають все більшого поширення.

Лікування геморою: лігування латексними кільцями

Лігування гемороїдальних шишок – один з найпоширеніших підходів в сфері малоінвазивного втручання. Застосовується він при 2-3 стадіях захворювання, не проводиться на першій стадії, а ось при 4 стадії розвитку лігування все ж застосовується, однак лише за умови можливості чітко виділити межі венозного розширення і при відсутності зовнішніх шишок.

Слід відзначити той факт, що латексне лігування – не тільки один з найпоширеніших методів лікування, але і один з найстаріших, але при цьому і на далі стрімко розвиваються. Вперше процедура була проведена ще 19 столітті, а технологія була відома навіть за часів Гіппократа. У 20 столітті ця методика отримала новий виток розвитку завдяки технологічному прогресу, і сьогодні ми можемо оцінити безболісність і зручність лікування.

Лікування геморою латексними кільцями має передбачае проведення досить простої процедури, покликаної забезпечити скорочення наповнення гемороїдального вузла кров’ю. Для отримання доступу безпосередньо до утворилася шишці, лікар вставляє в пряму кишку пацієнта аноскоп, тобто порожню трубку для огляду проходу. Після визначення положення вузла, в анус вводиться лігатор. Це пристрій механічним ії вакуумним шляхом (в залежності від типу лігатора) «збирає» шишку, надягаючи на її підставу латексне кільце.

Як відомо, латекс за своїми характеристиками схожий з гумою. Це досить еластичний матеріал, який володіє також досить високим показником міцності. Саме кільце має внутрішній діаметр близько 1 мм, а зовнішній – близько 5. Після того, як латексне кільце буде одягнене на ніжку вузла, кровообіг в ньому практично повністю припиняється. А коли надходження крові в вузол перерветься повністю, це призведе до відмирання тканин. Як кажуть нам фахівці, а також розкривають лікування геморою латексними кільцями відгуки пацієнтів, через 10-14 днів після проведення процедури, введене латексне кільце і вже повністю відмерлий гемороїдальних вузол відпадають. Відбувається це без стороннього втручання і в рамках акту дефекації.

Особливості латексного лігування

Згідно оптимізованої технології лікування геморою, доопрацьованій за досить тривалі роки її дослідження і практики, введення кільця здійснюється тільки в разі, якщо межі гемороїдального вузла чітко окреслені. Справа в тому, що для забезпечення безболісності проведення лікування потрібно повністю відокремити вузол від інших тканин, щоб накладене кільце не охоплювало оточуючу вузол слизову оболонку кишки. У такому випадку після виведення відмерлого вузла, на місці залишається невеликий виступ, «обмежений» невеликим рубцем. Якщо ж при лігування були захоплені сторонні покриви, пацієнт буде відчувати біль до моменту їх відмирання.

У разі якщо передбачається лікувати геморой кільцями, а кількість гемороїдальних вузлів перевищує 1, то лікування проводиться поетапно. Як правило, першим видаляють найбільший вузол, або ж той, що заподіює найбільше незручностей. Повторну процедуру для видалення інших шишок можна буде проводити тільки через 2-3 тижні після первинної. Така техніка дозволяє уникати появи больового синдрому.

Якщо усувається вузол досить великий, для лікування може знадобитися також кілька процедур. В часі різниця між ними буде дорівнює 3-4 тижнях. Для того, щоб спростити і прискорити процес, хворому одягають не 1, а 2 латексних кільця.

Не можна не сказати і про деякі недоліки даного методу лікування. Зокрема, лікар повинен буде попередити свого пацієнта про досить малу (всього 1 відсоток), але все ж ймовірність виникнення анальної кровотечі. Як правило, таке ускладнення має місце при навантаженнях на сфінктер або на м’язи малого тазу. Дещо частіше пацієнти відчувають біль після лікування геморою лавсановими кільцями. Це пов’язано з тим, що в організмі відбувається процес відмирання тканин і, як правило, говорить про захоплення певної кількості живої тканини. Больовий синдром також може мати місце при одночасному видаленні більш ніж одного вузла. У більшості випадків, біль виражена не сильно і не завдає відчутного дискомфорту. Зняття болючості здійснюється за допомогою анальгетиків.

Протипоказання

Потрібно сказати, що лікування геморою кільцями відгуки породжує найпозитивніші. Пацієнти відзначають безболісність і швидкість роботи методу, зручність проведення лікування і можливість досить швидко знову «стати в стрій», не витрачаючи час на відновлення організму. Однак невеликий ряд протипоказань все ж має місце і в цьому випадку. Зокрема, латексне лігування заборонено особам, у яких на фоні виникнення гемороїдальних вузлів присутні анальні тріщини. Крім того прямим протипоказанням є течія в організмі запального процесу органів травлення і шлунково-кишкового тракту. Особливу загрозу для здоров’я пацієнта в даному випадку представляють проктіти і парапроктіти.

Примітно, що в інших випадках метод може ефективно використовуватися для усунення геморою різних ступенів розвитку.

Відгуки

Слід відзначити той факт, що дана методика приваблює чимало людей. І це не тільки пацієнти і хворі, які відчувають на собі всі «принади» геморою, але і фахівці. Вивчаючи лікування геморою кільцями з латексу, відгуки про таке, можемо говорити про те, що позитивно при даному підході відгукуються і лікарі-проктологи. Зокрема, фахівцями відзначається ефективність рішення і можливість його застосування в широкому спектрі ситуацій. Так, лікарі говорять про те, що саме на 2-3 стадії геморой діагностується найчастіше. Це пов’язано з тим, що саме до цього часу симптоматика захворювання стає досить вираженою, щоб буквально «змусити» хворого звернутися за кваліфікованою допомогою. Як відомо, ефективність вирішення в цей період найбільш висока.

Друге, що неодмінно слід знати про лікування геморою, лігування латексними кільцями – відгуки людей, що випробували технологію на собі і відчули результат. Як уже було згадано раніше, повне виведення вузла відбувається на 10-14 день після закінчення процедури. Цей процес, на думку пацієнтів, відбувається безболісно і непомітно. Швидке повернення до повсякденних обов’язків і практично повна відсутність обмежень також не залишає нікого байдужим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 

Наші філії Подзвонити Спитати хірурга