Ректоцеле симптоми, діагностика, лікування

Ректоцеле – випинання у вигляді мішка стінки прямої кишки, такий мішок в більшості випадків випадає із вагіни. Однак може випадати в порожнину малого тазу – заднє ректоцеле.

Ректоцеле поширене явище, так  майже у половини жінок після 40 років, що звернулися до лікаря зі скаргами на постійні закрепи, дискомфорт або відчуття стороннього тіла в промежині діагностовано ректоцеле.

Питання яке непокоїть всіх!  Що це за  хвороба, який прогноз, в чому небезпека ректоцеле, що буде якщо не лікувати ректоцеле, як лікувати ректоцеле?

Ректоцеле тривала хронічна хвороба яка не проявляється вираженими симптомами і несе небезпеку в вигляді виникнення раку із-за тривалого запального процецу в прямій кишці.

Причини ректоцеле

Ректоцеле виникає лише в випадку пошкодження або порушення цілісності або інакшими словами розриву перетинки яка охоплює пряму кишку.

Причини пошкодження каркасної структури прямої кишк:

 • багаторазові пологи,
 • ускладнені пологи,
 • надмірне фізичное навантаження,
 • ведення малорухливого образу життя (атрофія мязово-звязкового апарату і далі навіть незначне навантаження провокує розрив перетинки),
 • гінекологічні хвороби які проявляються зміною розташування органів малого тазу (фіброміоми можуть бути таких же розмірів що й матка на 9 місяці вагітності а це все утримується мязами та сухожилями тазу),
 • закрепи.

Ректоцеле випинання прямої кишки в порожнину малого тазу або в просвіт вагіни

Поступово при кожному наступному підвищенні внутрішньочеревного тиску в розрив видавл.ється все більше і більше прямої кишки, карман росте.В кармані – ректоцеле,  скупчуються калові маси.Головна проблема в тому шо цей карман не має мязів щоб скоротитись зменшитись і виштовхнути з себе калові маси. Вони або залишаються в ньому і гниють або пацієнт пальцями через вагіну видавлює їх в сторону ануса при дефекації. Так це остання стадія, і йдуть до неї роками але ж це можна попередити, адже в більшості випадків прогноз щодо такого стану справджується.

Залежно від стадії цього процесу змінюється і симптоматика: так на початку хвороби виявити анатомічні порушення вдається лише на своєчасному медичному огляді (І стадія), а згодом приєднуються і відчуття неповного випорожнення кишечника, або труднощі під час акту дефекації (ІІ стадія). ІІІ стадія ректоцеле акт дефекації можливий лише при додатковому тисненні на стінку піхви пальцями.

 

 

Ускладнення ректоцеле

ректоцеле

ректоцеле ІІІ степень

 • анальні тріщини (регулярне пошкодження наконечником клізми)
 • збільшення та кровоточивість гемороїдальних вузлів (хронічне запалення)
 • випадіння матки (атрофія мязово-звязкового апарату)
 • опущення стінки сечового міхура
 • запаленням слизової оболонки прямої кишки (застій калу в кармані)
 • хронічні запальні захворювання прямої кишки можуть провокувати виникнення раку
 • ректовагінальні нориці.

Саме тому важливим є своєчасне звернення до лікаря та діагностування за допомогою ректального(через пряму кишку) та вагінального(через піхву) дослідження, адже чим триваліший процес розвитку ректоцеле, тим складніше та важче лікування.

Лікування ректоцеле

Основним методом лікування, який взмозі забезпечити усунення причини хвороби є хірургічне втручання. По-перше, він усуває порушення анатомії органів малого таза, та по-друге, укріплює стінку між прямою кишкою та піхвою за допомогою спеціального сітчастого імпланта, який перешкоджає повторному утворенню випинань. Завдяки цьому ризик рецидивів мінімальний, пацієнтки повертаються до звичайного життя, нормалізується акт дефекації та відновлюються функції м’язів тазового дна.

Важливим моментом в лікуванні ректоцеле є післяопераційний період. Вже через 2-4 дня після операції пацієнт повертається додому, де ще протягом місяця варто виконувати рекомендації лікаря:

 • Щоденний м’який стілець, який досягається за рахунок дієти з високим вмістом клітковини;
 • Регулярні гігієнічні процедури, для зменшення небезпечної, патогенної мікрофлори в ділянці післяопераційної рани;
 • Застосування за призначенням лікаря знеболюючих мазей;
 • Слід відмовитись від відвідування лазень, ванн, фізичного навантаження.

І пам’ятайте, при перших ознаках недуги варто проконсультуватись у досвідченого лікаря, а не намагатись приховати перші ознаки хвороби, бо це може коштувати занадто дорого – Вашим здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 

У вас є питання?

Отримати детальну інформацію про послуги і ціни і записатися на прийом ви можете цілодобово за телефонами 095-33-65-474 та 068-040-999-7

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом