Ректоцеле симптоми, діагностика, лікування

Майже у половини жінок, що звернулися до лікаря зі скаргами на постійні закрепи, дискомфорт або відчуття стороннього тіла в промежині діагностовано ректоцеле. Тож давайте з’ясуємо що ж це за хвороба: вирок чи шанс повернутись до повноцінного, здорового життя?

Після багаторазових, ускладнених пологів, надмірного фізичного навантаження, яке характеризується з фізіологічної точки зору підвищенням внутрішньочеревного тиску, ведення малорухливого образу життя, гінекологічних патологій, які тягнуть за собою зміну розташування органів малого тазу, виникає значний ризик ослаблення  ректовагінальної перетинки – сполучної тканини, що межує з піхвою та передньою стінкою прямої кишки зі зміщенням в сторону піхви (переднє ректоцеле).

Ректоцеле випинання прямої кишки

Час від часу, при кожному наступному підвищенні внутрішньочеревного тиску ректовагінальна перетинка перетворюється на своєрідний карман, куди скупчуються калові маси з прямої кишки. Залежно від стадії цього процесу змінюється і симптоматика: так на початку хвороби виявити анатомічні порушення вдається лише на своєчасному медичному огляді, а згодом приєднуються і відчуття неповного випорожнення кишечника, або труднощі під час акту дефекації. Нерідко, у запущених випадках, акт дефекації ректоцелеможливий лише при додатковому тисненні на стінку піхви.

Наряду з випинанням прямої кишки можливе приєднання таких ускладнень як: анальні тріщини, збільшення та кровоточивість гемороїдальних вузлів, випадіння матки, опущення стінки сечового міхура, піхви,  запаленням слизової оболонки прямої кишки через регулярні застосування очисних клізм та підвищеного механічного травмування, наслідком якого може стати нориці.

Саме тому важливим є своєчасне звернення до лікаря та діагностування за допомогою ректального(через пряму кишку) та вагінального(через піхву) дослідження, адже чим триваліший процес розвитку ректоцеле, тим складніше та важче лікування.

Основним методом лікування, який взмозі забезпечити усунення причини хвороби є хірургічне втручання. По-перше, він усуває порушення анатомії органів малого таза, та по-друге, укріплює стінку між прямою кишкою та піхвою за допомогою спеціального сітчастого імпланта, який перешкоджає повторному утворенню випинань. Завдяки цьому ризик рецидивів мінімальний, пацієнтки повертаються до звичайного життя, нормалізується акт дефекації та відновлюються функції м’язів тазового дна.

Важливим моментом в лікуванні ректоцеле є післяопераційний період. Вже через 2-4 дня після операції пацієнт повертається додому, де ще протягом місяця варто виконувати рекомендації лікаря:

  • Щоденний м’який стілець, який досягається за рахунок дієти з високим вмістом клітковини;
  • Регулярні гігієнічні процедури, для зменшення небезпечної, патогенної мікрофлори в ділянці післяопераційної рани;
  • Застосування за призначенням лікаря знеболюючих мазей;
  • Слід відмовитись від відвідування лазень, ванн, фізичного навантаження.

І пам’ятайте, при перших ознаках недуги варто проконсультуватись у досвідченого лікаря, а не намагатись приховати перші ознаки хвороби, бо це може коштувати занадто дорого – Вашим здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 

У вас є питання?

Отримати детальну інформацію про послуги і ціни і записатися на прийом ви можете цілодобово за телефонами 095-33-65-474 та 068-040-999-7

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом