Ліпоматоз

Ліпоматоз

Сімейний множинний ліпоматоз – множинні жировики спадкова хвороба невизначеної етіології (причина не відома).

Ліпоматоз прояви

Найчастіше множинні інкапсульовані ліпоми – жировики зустрічаються на тулубі та кінцівках, з відносно рідкісним ураженням

Madelung deasise

Липома шеи, грудины, подбородка и околоушная липома

голови і плечей. Кількість пухлин може значно варіюватися від 2-ох до 50 штук і більше. Розміри ліпом також варіабельні від декількох міліметрів до 6 см в діаметрі, максимальний розмір ліпоми, описаний в англомовній літературі дорівнює 25 см, в нашій клініці ми видаляли ліпому з найбільшим розміром в поперечнику 35см, ліпома містила в собі нирку і сечовід.

Ліпоматоз перероджується в рак?

Спонтанна регресія і злоякісне переродження ліпом рідкісні. Ріст ліпом найчастіше безперервний, але на щастя повільний, бурхливий ріст повинен насторожувати, так як це не типово для даної хвороби. Це захворювання не пов’язане з будь-яким порушенням метаболізму ліпідів. Тобто аналізи при ліпоматозі завжди в нормі.

ліпоматоз - вигляд видаленої ліпоми

ліпоматоз – множинні жировики

Чи заразний ліпоматоз?

У більшості випадків визначений аутосомно-домінантний тип успадкування, що означає, що хвороба обов’язково передається дітям від батьків, чоловіки страждають в два рази частіше ніж жінки. В основному хвороба проявляється після 30-ти років. Вперше ліпома, як хвороба, описана Броді в 1846 році, сімейний множинний ліпоматоз описаний в 1891 році, коли Блашко описав двох братів і їх дітей з подібними явищами. У 1993 році був визначений ген у якому відбуваються зміни при ліпоматозі, це дефект в хромосомі 12q15. В даний час вважається, що ця хвороба виникає в результаті транслокації гена HMGIC в хромосомі 12 і гена LLP на хромосомі 3. Хоча ліпома є доброякісним захворюванням, багато пацієнтів у зв’язку з косметичним дефектом прагнуть видалити окремі пухлини.

Лікування ліпоматозу

Лікування може включати просте хірургічне видалення, ендоскопічне видалення – застосовується при невеликих рухомих ліпоми черевної порожнини, або ліпосакцію – апаратне висмоктування множинних дрібних ліпом живота, стегон.
В нашій клініці Ви можете скористатися будь-яким з вище перерахованих методів, після обстеження і точного встановлення діагнозу.

У вас є питання?

Отримати детальну інформацію про послуги і ціни і записатися на прийом ви можете цілодобово за телефонами 095-33-65-474 та 068-040-999-7

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом