Гігрома видалення

Загальна інформація

Гігрома, або сухожильний ганглій – доброякісне утворення у вигляді мішечка зі світлим желеподібний вмістом. Гігрома виростає з оболонок суглобу, зв’язана з останніми ніжкою, не сполучаючись з порожниною суглобом.

ТАК ВИГЛЯДАЄ ГІГРОМА

Так виглядає гігрома

Як розпізнати гігрому?

На вигляд це пухлина округлої форми, щільної консистенції, діаметром 0,5 -3 см, малорухома. Шкіра над гігромою не змінена.

Де улюблене місце розташування гігроми?

Ділянка п’ястка, саме тут гігрома найчастіше викликає дискомфорт. Рідше гігрому можна зустріти в інших ділянках тіла.

Чому виникає гігрома?

Найчастіша причина утворення гігроми – тривалий фізичний вплив на певну ділянку тіла. Внаслідок цього, іноді гігрому можна вважати професійним захворюванням, так наприклад, у піаністів поварів або прачок. В багатьох випадках гігрома виникає без будь-яких причин.

В якому випадку гігрома «зникає» сама собою?

При навмисному або випадковому травмуванні гігроми, рідина продавлюється в порожнину суглоба, або оболонка гігроми розривається і вміст виливається в підшкірні тканини. При несприятливому розвитку подій, в ділянці травмованої гігроми може виникати запальна реакція аж до нагноєння. Після роздавлювання гігроми оболонка поступово загоюється, відновлюється її герметичність, і гігрома знову починає наповнюватися рідиною, часто може виникати декілька замість однієї роздавленої гігроми. Отже, такий метод лікування як «роздавлювання» гігроми є болючим, небезпечним та неефективним.

Чи слід видаляти гігрому?

При гігромі невеликих розмірів, скарг зазвичай не виникає, крім естетичних. Багато людей живуть з цим утворенням все життя і не звертають на нього ніякої уваги. Але зі збільшенням розмірів з’являється тупий біль в ділянці розтягнутої капсули суглоба, що посилюється при фізичному навантаженні. В деяких випадках може відбуватися стиснення кровоносних судин і нервів – з’являються порушення чутливості, болі по ходу нервів, застій крові у венах – це залежить від розмірів і розташування гігроми.

Методи лікування гігроми.

Консервативні методи лікування гігроми є як правило неефективними.

Найбільш ефективний метод лікування – хірургічний, з повним висіченням капсули (ганглію).

Операція виконується під місцевим знеболенням, триває 20-30 хвилин, шви знімаються на 7-10 день після операції. У випадку великих розмірів гігроми і складного розташування, операція виконується під наркозом.

Якщо ви помічаєте, що гігрома збільшується в розмірах, не зволікайте, краще звернутися до хірурга, оскільки велику гігрому буде важче радикально видалити. Саме радикальне видалення гігроми – запорука успіху і запобігання рецидиву в майбутньому.

У вас є питання?

Отримати детальну інформацію про послуги і ціни і записатися на прийом ви можете цілодобово за телефонами 095-33-65-474 та 068-040-999-7

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом