Ректороманоскопія підготовка

РЕКТОРОМАНОСКОПІЯ ПІДГОТОВКА

ВАЖЛИВО: Ректороманоскопія  – одне з  найважливіших досліджень для профілактики та ранньої діагностики раку. 

ректороманоскопія підготовка очисними клізмами

ректороманоскопія підготовка

Готуватись клізмами потрібно :


– за день до обстеження в 22.00

– та в день обстеження за три години до процедури

В день обстеження дозволяється легкий сніданок (варені яйця, рис, гречка), далі на протязі дня пити багато солодких напоїв і прозорі бульйони.

Для очищення та підготовки товстої кишки до ректороманоскопії використовується кухоль Есмарха, іншими словами клізма (грілка а не груша). Найзручніше проводити процедуру у ванній кімнаті за допомогою іншої людини. Але якщо Ви соромитеся залучати до процедури когось, можна зробити це самостійно.

1 етап Наповніть кружку Есмарха (грілку) теплою водою 33-35 С  (близько 1,5 л що відповідає одній грілці), попередньо випустивши з неї повітря. Підвісьте за спеціальну петлю кухоль на висоту приблизно 1,5 метра. Відкрийте клапан або розігніть попередньо зігнутий шланг і тримаєте відкритим, поки не вийде все повітря і невелика кількість води. Після закрийте його.

2 етап Ляжте на лівий бік. Для зручності можна лягти у ванну або підкласти під себе рушник, клейонку або тазик на випадок, якщо ви не зможете втримати воду. Зігніть і підтягніть ноги до живота. Наконечник, змазаний вазеліном, введіть в задній прохід, відкрийте краник. Рідина під тиском почне надходити в пряму кишку.

Ректороманоскопія підготовка

3 етап Коли вода наповнить кишечник, закрийте краник, витягніть наконечник. Полежіть ще 5-10 хвилин, поки позиви в туалет не стануть нестерпними. Потім поверніться на правий бік, полежіть в цьому положені стільки ж, далі спираючись на зігнуту в лікті руки, повертаєтесь так щоб зайняти положення на ліктях та на колінах. Живіт провисне, і вода краще пройде. Тільки після цього йдіть в туалет. Через 1-2 год. повторити процедуру.

ВАЖЛИВО: якщо під час процедури вам стане боляче, або виникне різь, закрийте на час кран, зупинивши тим самим надходження води. Дихайте глибше, посувайте животом вгору-вниз, і вам стане легше. Коли біль вщухне, можна знову відкрити кран. Наконечник після використання миють милом під струменем теплої води і кип’ятять

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
Адреса Подзвонити Спитати хірурга